Diller

İşyeri Eğitimi Dersini Alan Öğrenciler için Önemli Duyuru [Güncellendi]

Sevgili öğrencilerimiz,

Üniversitemiz Teknoloji Fakültesi tüm bölümlerinde okutulan İşyeri Eğitimi dersini alan öğrencilerimizin 4 hafta süreyle işletmelerde uygulamalı eğitim aldıkları dikkate alınarak, 2019-2020 Bahar dönemi için öğrencilerin eksik kalan uygulama eğitimi ve süresi, uzaktan öğretim yöntemiyle bölüm ders sorumluları tarafından verilecek ders, ödev, proje, uygulama dosyası ve benzeri etkinlikler ile 22 Mayıs 2020 tarihine kadar tamamlanacaktır. Bu tarihe kadar bu etkinlikleri tamamlamayan öğrenci yaz dönemi iş yeri eğitimi yapmayı kabul etmiş sayılır.

Pandeminin seyrine göre daha sonra belirlenecek olan genel sınavlar tarihinde, 4 hafta süreyle işletmelerde yapılmış olan uygulamalı eğitimi içeren öğrenci dosyaları bölüm başkanlıklarına teslim edilecektir. Daha önceki yıllarda olduğu gibi bu dosyalar üzerinden hazırlanacak olan sunumlar, Bölüm İşyeri Eğitimi komisyonu tarafından değerlendirilecektir.

Uzaktan öğretim yöntemiyle alınan ders, ödev, proje, uygulama dosyası ve benzeri etkinlikler ile dosyalar üzerinden hazırlanacak olan sunumlardan alınan tüm notlar öğrencinin yılsonu başarı notunu belirleyecektir.

İşyeri eğitiminde olan öğrencilerimizin uzaktan eğitim platformunu (http://ue.firat.edu.tr) kullanarak kendilerine verilecek etkinlikleri kontrol etmeli ve istenilen zamanda teslim etmelidir. Sistemde kaydını göremeyen öğrencilerimizin sisteme eklenebilmesi için en kısa zamanda bölüm uzaktan eğitim koordinatörlerini bilgilendirmeleri gerekmektedir. Uzaktan eğitim koordinatörlerini http://evdekal.firat.edu.tr adresinden görebilirsiniz.

Güncelleme (16.04.2020):
İşyeri eğitimini yazın yapmak isteyen öğrencilerimiz için üniversitemiz sigorta girişlerini  yaz döneminde yapacaktır.

Türkçe