Diller

TOFAŞ'TAN UYGULAMALI EĞİTİME BÜYÜK DESTEK

Türkiye otomotiv sektörünün lider kuruluşu Tofaş, ülke ekonomisine sağladığı yüksek katma değer ve istihdamın yanı sıra eğitime destek olacak projeler geliştirmeye devam ediyor. Mesleki eğitimi destekleyecek yepyeni bir projeyi hayata geçiren Tofaş, “Mesleki Eğitime Destek Programı” kapsamında, 15'i kesit olarak hazırlanmış 56 adet aracı üniversite ve lise atölye çalışmalarında kullanılmak üzere hibe ediyor. Tofaş’ın yetişmiş gençleri sektöre kazandırmak noktasından hareketle büyük önem verdiği “Mesleki Eğitime Destek Programı” ile uygulamalı eğitim alanında kalifiye ve donanımlı gençlerin yetişmesi hedefleniyor.

Tofaş, “Mesleki Eğitime Destek Programı” kapsamında, 1 adet kesit aracı Fırat Üniversitesi Teknoloji Fakültesine hibe etmiştir. 26.05.2017 tarihinde Teknoloji Fakültesi ana girişinde yapılan teslim törenine TOFAŞ Türk Otomobil Fabrikaları A.Ş. Bölge Müdürü Sn. Umut CEPLİOĞLU'na bir teşekkür plaketi takdim edildi. 

Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Z. Hakan AKPOLAT yaptığı konuşmada, Hibe edilen bu aracın Teknoloji Fakültesi Makine ve Otomotiv Mühendisliği öğrencilerinin görerek eğitim almasına ve pratik yapmasına çok büyük katkı sağlayacağını söyleyerek tüm emeği geçenlere teşekkür etti.